Академія бізнесу EY піклується про Вашу безпеку і здоров'я. Саме тому ми перевели наші програми навчання в дистанційний формат. Що це означає?
❗️ Всі учасники курсів, які зараз проходять навчання в Академії бізнесу EY, продовжують заняття дистанційно
❗️ Практичні завдання, зворотній зв'язок тренерів та комунікація залишається незмінною, але тепер в безпечному для Вас місці – вдома
❗️ Ми працюємо над новими програмами у дистанційному форматі на ваші запити
❗️ Найближчим часом – розширений та оновлений графік тренінгів online. Слідкуйте за анонсами!
Саме зараз хороша можливість зосередитися на своєму розвитку і зробити інвестицію в свою кар'єру.
Бажаєте першими отримати розклад наших online тренінгів? Залиште Ваш E-mail.
Шкідливі поради у діловому листуванні або 7 важливих правил, щоб вас не зрозуміли
1. Ніколи не замислюйтесь, чого ви чекаєте від адресата
Думайте тільки про себе! Ваше завдання - проінформувати? Інформуйте! Яка різниця, що саме повинен зрозуміти, відчути і зробити адресат, коли прочитає ваш лист? Головне - чого хочете ви. І якщо вже ви повідомили йому про новий проект, розповіли про проблему, нехай сам вирішує, що робити з цією інформацією. Адже всі ми люди дорослі.
2. Враховуйте тільки електронну адресу того, кому пишите лист
Не вказуйте тему листа. Або краще додайте інтриги, напишіть в темі листа «Важливо!» або «Терміново!» і нічого більше. Чи не дотримуйтесь гілки листувань, офісна робота нудна і буденна, а пошук потрібного листа без теми серед сотень повідомлень може стати хорошим квестом для вашого адресата.
3. Контекст - це такі умовності!
Щоб вас правильно зрозуміли, не потрібно нагадувати, про яку ситуацію йде мова, що в ній пішло не так, і яке основне питання вам потрібно вирішити.
4. Час - найцінніший ресурс, економте його
Тільки уявіть, скільки часу ви збережете в комунікації з клієнтом, якщо почнете використовувати скорочення - будьлск, дяк, дуж, кк. А ваше ставлення до ситуації взагалі можна висловити смайликом.
5. Уникайте структурованих текстів
Як тільки ви починаєте об'єднувати свій текст в смислові блоки, ділити його на абзаци і перераховувати основні думки - пропадає інтрига! А що тоді приверне увагу читача?! У чому інтерес перебирати рядки листа і намагатися вловити ту саму думку автора? Не робіть дурниць! Дайте можливість адресату самому здогадатися, зрозуміти між рядків - що ви маєте на увазі.
6. Чим більше слів, тим більше сенсу
Лист складається з речень. І в кожному з них головне - передати максимум ваших думок і зробити це красиво. Тому в реченні має бути не менше 10 слів. І чим більше, тим краще. Якщо ваше речення займає більше трьох рядків, і на його прочитання вголос вам не вистачає дихання, вітаємо - мета досягнута!
7. Задавіть інтелектом
Щоб читач точно зрозумів, що ви - освічена людина і експерт у своїй справі, як можна частіше використовуйте такі звороти, як: «є підстави вбачати існування факту», «зважаючи на наявність факт відсутності», «для забезпечення нівелювання неекспертної полеміки» і т.д. Пам'ятайте про дієприслівникові обороти. Не ігноруйте складнопідрядні речення. Адже не дарма ви вивчали їх в школі. Нехай всі знають, який ви розумний і як ви можете писати!
Друзі, сподіваємося, ці «шкідливі поради» посміхнули вас. Хочете отримувати від листів результат, зробити їх зрозумілими і короткими?
Дізнайтеся про можливості навчання в Академії бізнесу EY заповнивши форму нижче.
Автор статті
Аліна Розквас
Бізнес-тренер та консультант Академії бізнесу EY у сферах управління змінами, трансформаційного лідерства, емоційного інтелекту, типологічних інструментів DISC та MBTI, магістр психології, сертифікований коуч (ICF)
Хочу дізнатись про можливості навчання в Академії бізнесу EY.
Залишаючи заявку, Ви даєте згоду на обробку персональних даних.
Сподобалась стаття? Ви можете поділитися у власному Facebook, LinkedIn, Telegram