LEM Blog

Як швидко впоратися зі стресом?

У часи багатозадачності та перенасичення інформацією нам досить складно зберігати внутрішні ресурси. Ми звикаємо все робити на бігу, цінуємо швидкість і вкрай мало приділяємо собі часу. Коли останній раз ви проводили час наодинці з собою без телефону, книги, інших людей? Коли останній раз ви слухали себе?

Все це призводить до бичу сучасності – вигорання і стресу. Причому, на жаль, ми найчастіше лікуємо симптоми стресу, а не займаємося його профілактикою.

Однак, якщо стрес нами все-таки заволодів, у нас є хороший шанс із ним впоратися та не довести справу до критичної точки.

Отже, що нам може допомогти:

► «Холодний душ». Холод допомагає впоратися зі стресом і агресією. Мінусова температура сприяє виробленню в головному мозку серотоніну – саме він допомагає заспокоїтися. Можна відкрити вікно, якщо на вулиці холодно, потримати в руках лід або вмитися холодною водою. Ви в буквальному сенсі охолодите свій запал.

► Тактильні відчуття. Масаж пальців (уявіть відчуття, ніби ви засунули руки в мішок із рисом або квасолею) допомагає зняти стрес за рахунок м'якої стимуляції нервових закінчень рук. Можна використовувати китайські масажні металеві кульки, торкатись сторінок книг, запустити пальці в хутряний комір тощо. Суть – стимуляція нервових закінчень рук.

► Глибоке дихання. Заплющить очі, відкладіть усі гаджети та сфокусуйтеся на своєму диханні. Слідкуйте за тим, щоб вдихати животом, адже саме таке дихання знижує рівень адреналіну та кортизолу – гормонів, що виробляються під час стресу. Вдихайте через ніс, видихайте ротом і намагайтеся робити так, щоб видих був у 2-3 рази довшим, ніж вдих. Через кілька хвилин такого дихання ви зможете вивільнити стрес, що накопичився, і розслабитися.

► Сміх. Знайдіть відео, фото, що принесе вам радість, поговоріть із близькими людьми, які зможуть підняти ваш настрій. Сміх найшвидше допомагає скинути напругу та змістити фокус на позитив. Цікавий факт: коли ми сердимося або знаходимося у стані стресу, то не можемо щиро сміятися. Тому щирий сміх – це індикатор того, що ми змогли подолати негативні емоції.

► Рух. Будь-яка фізична активність (від спорту до прогулянки на офісну кухню) допомагає реалізувати адреналін. Пройдіться по офісу, спустіться на перший поверх і підніміться по сходах, вийдіть і прогуляйтеся по вулиці – це все буде на користь. Негативні емоції вимагають вивільнення, а фізична активність – найкращий спосіб для цього. Улюблена музика допоможе додати позитиву й енергії.

► Свіже повітря. Вийдіть із приміщення на п'ять хвилин, пройдіться або посидьте, але не беріть із собою телефон. Свіже повітря прочищає думки та допомагає переключити увагу.

► Зміна пластинки. Спробуйте переключитися на дрібне завдання, що вимагає уваги. Наприклад, знайдіть у приміщенні 7 жовтих предметів і 5 червоних. Таке завдання на концентрацію займе ваш мозок і відверне від стресової ситуації.

При цьому, не забувайте все-таки про профілактику стресу та формування стресостійкості – подушки безпеки, що буде рятувати вас у складних ситуаціях.

Особистий розвиток Аліна Розквас